![](/h/assets/images/new-logo.png)
Московського Патріархату
На сайті використовуються cookie-файли, які допомагають показувати Вам найактуальнішу інформацію. Продовжуючи користуватися сайтом, Ви даєте згоду на використання ваших Метаданих і cookie-файлів. Управління cookie
Завершився робочий візит митрополита Волоколамського Антонія до Сербії
![](/upload/iblock/a39/fz7hwsy6ggwd88ig8w7a55xchf1zpvvx.jpg)
![](/upload/iblock/0a8/poqr9mshitevh1wo12u1ns2vkndc8xrp.jpg)
![](/upload/iblock/d11/p48zl7bl0ztr3kae2jipknpjmtztvx30.jpg)
![](/upload/iblock/11c/9ghcacic6imic2ztl40rhjg4jz0rwfzg.jpg)
![](/upload/resize_cache/iblock/e0e/1920_1080_1/z6600yymskie2hazf5w5ekc8i11u6opb.jpg)
![](/upload/iblock/3a7/00y782e7vyfx1yzdwrh33zqpdd7i2vva.jpg)
![](/upload/iblock/562/qkctre801ozn2w3x12pv86jx4ugg334c.jpg)
![](/upload/iblock/ed4/9ft4u43p258db4qhmpxi8ig6gkyffxwl.jpg)
![](/upload/iblock/167/wduyu06p6z8q1lp0ji2jxeyeehhkbk8a.jpg)
![](/upload/iblock/203/rrgvpyrblpdlthneu0165d04ybck1lj8.jpg)
![](/upload/iblock/880/i598trhgoruyjjt3yrvf9x0ui2m1plpb.jpg)
![](/upload/iblock/d15/hytjkqwetjncyma31cirza7hdao3hfm5.jpg)
![](/upload/iblock/ea9/2crrlszrcwsfpufzv2rqj8eibt9uh9qx.jpg)
![](/upload/resize_cache/iblock/45f/1920_1080_1/spxt2ip4qyze7xio39hkyn787bvi9xqh.jpg)
![](/upload/iblock/1c1/j2aypltykzuz86fyw1zyggmj0g6gcpj1.jpg)
Служба комунікації ВЗЦЗ, 07.03.2024. 7 березня 2024 року голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Антоній, який з благословення Святішого Патріарха Московського та всієї Русі Кирила перебував з робочим візитом у Сербії, відвідав белградський храм святого апостола Марка. Голову ВЗЦЗ привітав у храмі його настоятель – єпископ Єгарський Нектарій. Він розповів про історію та сучасне життя храму. Церква святого Марка збудована на зразок монастиря Грачаниця, розташованого на Косовому полі. Храм був освячений у 1948 році.
Митрополита Антонія супроводжували сербські ієрархи єпископ Ремезанський Стефан та єпископ Валевський Ісихій, а також члени делегації Руської Православної Церкви: радник Патріарха Московського і всієї Русі протоієрей Миколай Балашов та секретар голови ВЗЦЗ диякон Миколай Васін.
Голова ВЗЦЗ вклонився святиням храму, у тому числі чесним мощам святого князя Стефана Душана (†1355), і помолився біля гробниці Патріарха Сербського Германа, який помер у 1991 році.
Разом з єпископами Ремезянським Стефаном, Валевським Ісихієм, Мохацьким Дамаскином та Єгарським Нектарієм владика Антоній побував також у белградському кафедральному соборі в ім'я Архістратига Божого Михаїла. Вклонившись святиням храму, голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату помолився за упокій приснопам'ятних Сербських Патріархів Гавриїла V і Вікентія II і всіх, хто був там похований.
Далі відбулося відвідування монастиря Раковиця на околицях столиці Сербії. Заснована в XIV столітті обитель не раз у своїй історії зазнавала руйнувань та відновлювалася. Оглянувши соборний храм святих Архангелів Михаїла та Гавриїла, митрополит Волоколамський Антоній виголосив «Вічну пам'ять» на могилі пам'ятного Патріарха Павла, похованого в Раковиці у 2009 році, та оглянув присвячений йому монастирський музей.
На закінчення візиту митрополита Антонія і делегацію, що його супроводжувала, з батьківським коханням знову прийняв Святіший Патріарх Сербський Порфирій. Його Святість запевнив у своїх постійних молитвах про Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, Руську Церкви та народ Росії, а також висловив сподівання на подальший розвиток плідної співпраці двох Церков.
Того ж дня голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Антоній відбув до Бейруту.
Патріарх
Голова Відділу
25.07.2024
24.07.2024
25.06.2024
25.07.2024
27.06.2024
30.05.2024